05.05.2024 – VI Niedziela Wielkanocna

Z racji wspomnienia św. Floriana pragnę złożyć najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Patrona dla naszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Dziękuję również za uczestniczenie w życiu parafialnym.

Zachęcam do udziału w Nabożeństwach Majowych, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18,00 (wtorek o godz. 07,00), w niedziele o godz. 11,00.

Próba liturgiczna dla dzieci pierwszokomunijnych we środę o godz. 16,00.

We środę Uroczystość św. Stanisława B. M. Patrona naszej Ojczyzny.

We czwartek przeżywamy Dobę Eucharystyczną, zachęta i okazja do osobistej modlitwy przed Chrystusem w Najświętszym Sakramencie. Proszę Żywy Różaniec a także was wszystkich, do adoracji wg programu wywieszonego w gablotach i na stronie parafii.

W przyszła niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w ramach Diecezjalnej Niedzieli Powołań, będziemy gościli w parafii dwóch kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Diakon wygłosi nam Słowo Boże a kleryk z trzeciego roku powie nam świadectwo o powołaniu i życiu seminaryjnym.

Bóg zapłać za ofiary na cele kościelne wpłynęło 1000 zł.

Polecam tygodnik Katolicki „Niedziela”.

Dziękuję za wysprzątanie kościoła i kwiaty Paniom Kudela, Cholewka, Sobczak, Gołdyn i Kustra.

W tym tygodniu proszę rodziny z ul. Konopnickiej 7 – 35