Sakrament Chrztu

SAKRAMENT  CHRZTU  ŚWIETEGO

"Idźcie na cały świat

i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!

Kto uwierzy i przyjmie chrzest,

będzie zbawiony."

(Mk 16,15-16)

Chrzty dzieci

odbywają się w dowolną niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz. 11,15

Dokumenty potrzebne do Sakrament Chrztu Świętego dziecka:

1. Akt Urodzenia dziecka – oryginał do wglądu;
  2. Akt Ślubu Kościelnego Rodziców dziecka do wglądu;
  3. Zaświadczenia Rodziców Chrzestnych – wydawane w Parafii Ich zamieszkania;
  4. Jeśli Rodzice nie mieszkają na terenie naszej Parafii wymagana jest pisemna zgoda na Chrzest dziecka z Parafii miejsca zamieszkania.

• Zgłoszenia należy dokonać w kancelarii parafialnej, co najmniej miesiąc przed planowanym terminem chrztu. Nie potrzeba dodatkowego i wcześniejszego "rezerwowania" terminu chrztu.
  • Ze wszystkimi wyżej wymienionymi dokumentami, należy zgłosić się do Kancelarii Parafialnej najpóźniej w tygodniu bezpośrednio poprzedzającym Chrzest.
  • Zapisu do Księgi Chrztów, dokonują rodzice i chrzestni w dniu chrztu w zakrystii
  • Do obrzędu chrztu wymagana jest świeca i biała szata. Dobrym zwyczajem jest, aby o świecę zadbał ojciec chrzestny, a o białą szatkę matka chrzestna

Uwaga!

Przypominamy, iż Rodzicami Chrzestnymi nie mogą być:

• niewierzący czy osoby innej wiary;
  • osoby niepraktykujące;
  • żyjący na kontrakcie cywilnym lub bez żadnego ślubu;
  • nie bierzmowani i nie posiadający świadectwa z katechezy;
  • prowadzący gorszący tryb życia.